לוגו-רקע-שקוף_optimized.png

הידעת? כל ישראלי חמישי הינו אדם המתמודד עם מגבלה כלשהי!

 

"שווים פלוס" היא תכנית במאגר התכניות של משרד החינוך (מס' התכנית - 8489), אשר בוצעו בה התאמות ללמידה מרחוק, במטרה לאפשר תהליך למידה משמעותי רציף גם בעידן הקורונה. התכנית מוכרת גם כתכנית הכלה והשתלבות.

במסגרת התכנית, מתקיימות שיחות וידאו לייב/מפגשים פנים אל פנים עם אנשים בעלי ניסיון חיים משמעותי וסיפורים אישיים מעוררי השראה, המשותף לכולם - מתמודדים עם מוגבלויות.  

המציאות בקורונה, שכפתה על בתי הספר למידה מרחוק, מאפשרת לאנשים עם מוגבלויות - שחלקם הגדול מתקשה להתנייד, לקחת חלק פעיל במיזם, ואף להתפרנס מכך.  המפגש המקוון יאפשר לתלמידים שלכם להפגין אמפתיה והכלה רבה יותר כלפי אנשים עם מוגבלויות אותם הם פוגשים בחייהם, ולדעת איך להתנהל מולם במפגש אקראי.

דוגמאות של הרצאות (לקבלת רשימת ההרצאות המלאה - אנא פנו אלינו במייל)

  • "רגליי הם האקססוריז של חיי" - מפגש עם בחורה עם נכות בכפות הרגליים, העוסקת  בסטיילינג אישי בזכות המגבלה שלה. תשוחח עם התלמידים על איך לקבל ולאהוב את עצמם כמו שהם, גם את החלקים בעצמם שהם פחות אוהבים.

  • "הלקות שבתקשורת" - שיחה עם אדם עם אספרגר, שידבר בין היתר על הסוגייה של שילוב ילדים עם צרכים מיוחדים בכיתות רגילות.

  • "לראות את האור" - מפגש עם מרצה עיוורת עם מסר חשוב לתלמידים - כל אחד מאיתנו מתמודד עם קושי/אתגר/מגבלה ובסוף רק אנחנו יכולים להחליט אם אנחנו מרחמים על עצמנו או מתמודדים ומנצחים אותם. 

  • "מי אמר ומי החליט מה נחשב לגוף היפה והנכון?" - בחור שנעשה משותק בגיל 23, שמדבר בפתיחות על התהליך הפנימי שעבר, על  היופי והחשיבות שבשונות ועל התבוננות וקבלה עצמית.

כל מפגש כולל הרצאה בסגנון "TED" של כ-20 דקות, ולאחר מכן דיון פתוח ושאלות של תלמידים.

כמו כן, בסיום כל מפגש יקבלו התלמידים משימה חברתית שתאפשר להם לעבד את הנושאים ששוחחו עליהם עם המרצים, ולכם - הצוותים החינוכיים - לקיים מערך המשך.

מעוניינים להפגיש את התלמידים שלכם עם המרצים המדהימים שלנו כבר בשבוע הבא? 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!