top of page
לוגו-רקע-שקוף_optimized.png

"שווים פלוס" היא תכנית במאגר התכניות של משרד החינוך (מס' התכנית - 8489).

במסגרת התכנית, מתקיימים מפגשים עם אנשים בעלי ניסיון חיים משמעותי וסיפורים אישיים מעוררי השראה, כאשר חלק ניכר מהמרצים הם א.נשים עם מוגבלויות. התכנית נולדה כמיזם מקוון בתקופת הסגרים הראשונים בקורונה, מתוך מחשבה לאפשר לא.נשים עם מוגבלויות להשתלב במערכת החינוך הפורמאלית בצורה נגישה. כיום, רוב ההרצאות מתקיימות פרונטלית.

מאגר המרצים שלנו מורכב מפסיפס של דמויות מגוונות, חלקן עם עם מוגבלויות פיזיות או קוגניטיביות, וחלקן עם סיפורי חיים מעוררי השראה. המרצים מהווים מודלינג להתמודדות עם קשיים ואתגרים אישיים וחברתיים, כאנשים שבכוח הרצון - מצליחים לחיות חיים נורמטיביים, מלאי סיפוק, לרקום קשרים חברתיים ורגשיים, להשתלב בשוק העבודה ואף לסייע לאנשים אחרים במגוון רחב של תחומים.

ניתן לקיים מפגש בודד או סדרת מפגשים, כאשר רוב ההרצאות יכולות להתאים גם לפורמט שכבתי.

דוגמאות של הרצאות במיזם:

"דימוי (תלוי ב)עצמי"

ההרצאה מועברת על ידי טל,  שתשתף במורכבויות עמן התמודדה בילדותה - דימוי עצמי נמוך חרם שהיא מכנה "חרם שקט", וקשיים חברתיים, וכן נקודת המפנה - עולמות הריקוד והבמה, שגרמו לה להבין שהסוד להצלחה מתחיל בביטחון עצמי.

טל לא שיתפה את הוריה וסביבתה הקרובה בטלטלות שעברה בילדותה ונערותה, וחשוב לה לשתף בני נוער, וכן צוותי הוראה והורים, בתובנות ממסע חייה שעברה לגמרי לבדה, שאת משקעיו סחבה עד היום לבדה, ללא כל תמיכה, ליווי וכתף בזמן אמת מחברים, הורים והצוות החינוכי של המוסד בו למדה.

"רגליי הן האקססוריז של חיי

אירה -  המתמודדת עם נכות בכפות הרגליים מילדותה, עוסקת  בסטיילינג אישי בזכות המגבלה שלה. אירה תשוחח עם התלמידים על הדרך הארוכה שעברה, כילדה חסרת ביטחון שלא הרגישה כשווה בין שווים, עד למצב שבו למדה לקבל ולאהוב את עצמה כמו שהיא. המטרה של אירה היא לעורר אצל התלמידים את המחשבה שלכל אחד יש ייחודיות משלו, גם אם מדובר במגבלה, מתוך כוונה ללמד את התלמידים, דרך ניסיון חייה, שכל אחד יכול ללמוד לאהוב בעצמו גם את החלקים בעצמם שוא כרגע פחות אוהב.

"מפחד לקהל"

סדנה בהשראת המסע של גרג, מחרדה חברתית להופעות בפני קהל והנחיית קבוצות.

גרג התמודד עם חרדה חברתית מתקופת נערותו ועד למחצית שנות ה-20 לחייו, כיום הוא מופיע בפני קהל ואף חונך צעירים וצעירות עם חרדה חברתית. במהלך ההרצאה גרג ישתף במסעו האישי ויספר מה הוביל לשינוי שעבר. נבין מהי חרדה חברתית - מהם התסמינים, איך זה עלול להתפתח ומה ההבדל בין ביישנות לחרדה חברתית.

"אני לא המגבלה שלי"

נורית - סופרת, מידענית מנהלת מדיה חברתית ופעילה חברתית המתמודדת עם מחלה תורשתית קשה - דיסאוטונומיה משפחתית, החליטה לעצב את האופן שבו הסביבה שלה רואה אותה. נורית מספרת את סיפורה האישי מעורר ההשראה כילדה שהשתלבה במסגרות החינוך הרגילות, הקשיים וההצלחות בדרך והשאיפות לחיים. 

בין היתר, נורית יזמה את כנס התעסוקה הראשון בישראל לאנשים עם מוגבלויות, וחשוב לה לעורר מודעות לחסמים שמונעים מאנשים עם מוגבלויות להשתלב בעולם התעסוקה.

על גורל, מזל ובחירות בחיים 

סדנה מרתקת עם שי - שנפצע בנערותו באופן אנוש בפיגוע התאבדות שבו נהרגו חלק מחבריו. שי מספר בתשוקה רבה על תהליך השיקום הארוך, על הרגע שבו החליט שלא יוותר לעצמו, על אמונה עצמית ועל איך משנים את הגורל של עצמנו. מטרת ההרצאה היא לגרום לתלמידים להאמין ביכולתם להתגבר על קשיים ומכשולים, ללמוד לזהות את החוזקות שלהם ולעורר מודעות ליכולת של כל אחד להשפיע על עצמו ועל סביבתו בעזרת תעצומות הנפש שלו.

מעוניינים להפגיש את התלמידים שלכם עם המרצים המדהימים שלנו כבר בשבוע הבא? 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

bottom of page