הסיפור של חיי

"הסיפור של חיי" היא תכנית במאגר התוכניות של משרד החינוך (מס' התכנית - 8489), אשר בוצעו בו התאמות ללמידה מרחוק, במטרה לאפשר תהליך למידה משמעותי רציף גם בעידן הקורונה. התכנית מאושרת כתכנית הכלה והשתלבות.

במסגרת התכנית יפגשו התלמידים לשיחות וידאו לייב/פנים אל פנים עם אנשים בעלי ניסיון חיים משמעותי וסיפורים אישיים מעוררי השראה.

דוגמאות של סדנאות (לרשימת הסדנאות המלאה - אנא פנו אלינו במייל)

  • "מפחד לקהל" - סדנה בהשראת המסע של גרג מחרדה חברתית להופעות בפני קהל והנחיית קבוצות. בסדנה נדבר על הימנעות, השופט הפנימי וחרדה חברתית. התלמידים יצאו עם כלים שיעזרו להם להתמודד עם פחדים ויסייעו לפרוץ את הגבולות שלהם. 

  • "דימוי (תלוי ב)עצמי" - הסדנה מועברת על ידי טל,  שתשתף את הילדים במורכבויות עמן התמודדה בילדותה - דימוי עצמי נמוך, חרם שהיא מכנה "חרם שקט", וקשיים חברתיים, וכן נקודת המפנה - עולמות הריקוד והבמה, שגרמו לה להבין שהסוד להצלחה מתחיל בביטחון עצמי. 

  • "על הילד המיוחד שלי" - איך זה להיות אמא לילד עם צרכים מיוחדים - יצירת מודעות חברתית לקבלה ושילוב של ילדים עם צרכים מיוחדים בחברה.

  • "על גורל, מזל ובחירות בחיים" - סדנה מרתקת עם בחור שנפצע אנושות בפיגוע התאבדות שמספר על תהליך השיקום הארוך, על אמונה עצמית ועל איך משנים את הגורל של עצמנו.

  • "יוזמה ופרישת כנפיים" - סדנה מעוררת מחשבה עם יזמית חברתית שהקימה בגיל 16 סניף של תנועת הנוער לבעלי צרכים מיוחדים - כנפיים של קרמבו.

כל מפגש כולל הרצאה בסגנון "TED" של כ-20 דקות, ולאחר מכן דיון פתוח ושאלות של תלמידים.

כמו כן, בסיום כל מפגש יקבלו התלמידים משימה חברתית שתאפשר להם לעבד את הנושאים ששוחחו עליהם עם המרצים, ולכם - הצוותים החינוכיים - לקיים מערך המשך.

מעוניינים לשמוע עוד על הסיפורים מעוררי ההשראה במיזם ולפגוש את המרצים כבר בשבוע הבא? 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!