מדברים עם חרדים

אז מה באמת קורה ברחוב החרדי? האם אנחנו  מצליחים להבין את העמדה של האזרח החרדי הפשוט בסוגיות ליבה? מדוע יש הפרות המוניות במגזר בתקופת הקורונה? האם מה ששומעים בתקשורת משקף את השטח, או שכמעט כל ידיעה בתקשורת נגועה באינטרסים?

 

אנחנו, כאנשים חילוניים, מאמינים כי שיח בין בני אדם הוא המרכיב החשוב ביותר על מנת ליצור חברה צודקת, מכילה ושוויונית. 

 

בעת האחרונה, כחלק מהשפעות מגפת הקורונה על חיינו, אנו עדים לשיח ציבורי ותקשורתי אלים, המופנה במקרים רבים כלפי החברה החרדית. 

 

אנו מאמינים כי האפשרות לפגוש ולשוחח עם אזרחים חרדים, לשמוע את הסיפור האישי שלהם - המשפחה שלהם, על האופן שבו הם רואים את העולם ואת המורכבויות של אזרח חרדי שחי במדינה חילונית - יאפשר לנו להפוך לחברה טובה יותר. 

המסר החשוב ביותר הוא שגם אם התלמידים לא יסכימו עם חלק מהדברים - הם ילמדו להכיל דעה שונה בסוגיות מורכבות, ולקבל בהבנה דעה של אדם עם רקע שונה משלהם. 

כל מפגש כולל הרצאה בסגנון "TED" של כ-20 דקות, שתתמקד בנושאים הרלוונטיים לשכבת הגיל של התלמידים. לאחר מכן יתקיים דיון פתוח ושאלות של תלמידים.

כמו כן, בסיום כל מפגש יקבלו התלמידים משימה  שתאפשר להם לתלמידים להכיר טוב יותר את החברה החרדית, וכן לנתח מקרה חברתי שנוי במחלוקת בחברה הישראלית, שבו הם יתבקשו לסנגר על טיעונים משני צידי המתרס.

אז אם גם אתם רוצים לקטוע את גל הקיטוב עם מפגש ייחודי ומרגש עם מרצה מהמגזר החרדי - השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!