קורונה מסביב לעולם

שיחות וידאו לייב עם ישראלים בחו"ל

טועמים קצת מחו"ל - גם אם נתב"ג סגור(:

אז נכון, מיזה כשנה רובנו נמנענו מלצאת מגבולות המדינה. באותו הזמן, אלפי ישראלים שגרים במדינות שונות ממשיכים לנסות לקיים את חיי השגרה שלהם, כל אחד במדינה בה הוא נמצא. רבים מהם שמחו על ההזדמנות שנוצרה בתקופה הקורונה לקחת חלק בלמידה מרחוק של תלמידי ישראל. 

במסגרת המיזם יפגשו התלמידים עם דמויות צבעוניות ממדינות שונות, שיספרו את הסיפור האישי שלהם - מה הוביל אותן להעתיק את מקום המגורים? איך מתמודדים עם הקורונה באותה מדינה? ופרטים מרתקים נוספים.

המיזם נמצא במאגר התכניות המאושרות של משרד החינוך (מס' התכנית - 8924)

טעימה קטנה מהמרצים שלנו בעולם:

  • "דרך החיים שלי" - גן, מורה דרך ישראלי בחי בבנגקוק עם משפחתו,הוא אדם בעל סגנון חיים ייחודי. גן ישוחח עם התלמידים על חכמת החיים של הבודהיזם, עם אפשרות להתנסות קצרה בויפאסנה ​

  • "פורשים כנפיים לחלום" - אביב תמיד חלם להיות טיס. הוא הרחיק עד יוון כדי להגשים את החלום, ובימים אלה הוא נמצא בקורס טיס ביוון, וישמח לשתף את הילדים במסע המרתק שהוא עובר בדרך להגשמת החלום שלו.

  •  "ברלין, נוער ומה שביניהם" - שיחה מרתקת עם דין - ישראלי שעובד במרכז נוער בברלין. איך בני הנוער בגרמניה חווים את המשבר, איך גרמניה מתמודדת עם המגפה ופרטים מעניינים נוספים.

כל מפגש כולל הרצאה בסגנון "TED" של כ-20 דקות, ולאחר מכן דיון פתוח ושאלות של תלמידים.

כמו כן, בסיום כל מפגש יקבלו התלמידים משימה שתאפשר להם לעבד את הנושאים ששוחחו עליהם עם המרצים, ולכם - הצוותים החינוכיים - לקיים מערך המשך.

מעוניינים לטעום קצת מחו"ל יחד עם התלמידים כבר בשבוע הבא? 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!