Clapping Audience

הרצאות לכלל הגילאים

נשמח להציע גם לכם להנות ממגוון הרצאות פרונטליות, חלקן מועברות על ידי מרצים עם מוגבלויות ורובן ככולן עוסקות בנושאים חברתיים. ניתן לקיים את ההרצאות בכל אזור בארץ, כמפגש אונליין או הרצאה פרונטלית, כאשר כל הרצאה תותאם לקהל היעד (ילדים, הורים, מורים, עובדים, מנהלים).  בסיום כל ההרצאה יתקיים דיון פתוח עם זמן לשאלות.

המפגשים עם מרצים ממדינות ערב מתקיימים כידאו-לייב בשפה האנגלית, כאשר ניתן לצרף מתורגמן. 

רשימת ההרצאות מתעדכנת, נשמח אם תפנו אלינו לקבלת הרשימה העדכנית ביותר.

ההרצאה מועברת על ידי טל,  שתשתף במורכבויות עמן התמודדה בילדותה - דימוי עצמי נמוך, חרם שהיא מכנה "חרם שקט", וקשיים חברתיים, וכן נקודת המפנה - עולמות הריקוד והבמה, שגרמו לה להבין שהסוד להצלחה מתחיל בביטחון עצמי. 

ההרצאה יכולה להיות מותאמת הן לתלמידים - במטרה לעורר מודעות לתופעות המחרידות של חרמות ושיימינג שאנו עדים להן בשנים האחרונות; והן לקהל בוגר (מורים ו/או הורים). בהרצאה לקהל בוגר תספר טל על התובנות שלה במבט לאחור - בהתחשב בעובדה שלא שיתפה את הוריה וסביבתה הקרובה בטלטלות שעברה. תובנות על מסע שעברה לבדה בילדותה, שאת משקעיו סחבה עד היום לבדה, ללא כל תמיכה, ליווי וכתף בזמן אמת מחברים, הורים והצוות החינוכי של המוסד בו למדה. 

כשירדן  חוותה משבר נפשי בגיל ההתבגרות (הפרעה דו קוטבית) היא וקרוביה לא ידעו במה מדובר. מנערה רגילה, חברותית, פעילה בצופים וטובה בלימודים, פתאום עולמה הטלטל והיא נדרשה להתמודד עם הבחנה שלא הכירה לפני. ירדן תספר את סיפורה האישי על התמודדות עם הפרעה דו קוטבית שהתגלתה אצלה בגיל 18, וכן תשתף באיזה אופן משפחתה וחבריה התמודדו עם הסיטואציה.

ירדן למדה משחק, ולפני משבר נגיף הקורונה שיחקה בבית ליסין ובצוותא. את כישרון המשחק והשירה היא גילתה בזמן שהייתה במאניה, והחלה לפתח אותו כאשר השתקמה לחלוטין.

מה קורה כשנכנסים לחניון והשומר בודק חום? או פותח את הבגאז'? – מוכר לכם?  הצצה אל העולם של אמא לבעל צרכים מיוחדים, בסיטואציות מחיי היום יום, במפגש עם החברה, בסופר, בקניון, בקולנוע במסעדה.

הצצה שהיא לעיתים משעשעת ולעיתים מטלטלת, במטרה להביא ליצירת מודעות חברתית לקבלה הכלה ושילוב של ילדים ואנשים עם צרכים מיוחדים בחברה.

ההרצאה מועברת ע"י דורית – מרצה ,מנחה ומדריכת הורים מוסמכת. M.A  בחינוך ואמא לבעל צרכים מיוחדים. ניתן לבצע התאמות בהתאם לקהל היעד.

ההרצאה מועברת על ידי נורית – בעלת מחלה גנטית הפוגעת במערכת העצבים האוטונומית. נורית היא סופרת שעובדת כמידענית ומנהלת מדיה חברתית עם 20 שנות ניסיון. כמו כן, נורית היא פעילה חברתית שארגנה את כנס העבודה הראשון לאנשים עם מוגבלויות.

אז מה כל כך בעייתי בעולם התעסוקה? מה החסמים? מה הפתרונות? בהרצאה תדבר נורית על  הסיפור האישי שלה כאישה אקדמאית ועובדת עם מוגבלויות; על מצב התעסוקה בארץ ומדוע כל כך קשה למחפשי עבודה עם מוגבלויות; מה הממשלה עושה בנידון? וכמובן - הצעות לפתרונות אפשריים.

נורית היא סופרת ופעילה חברתית בקרב אנשים עם מוגבלויות, בוגרת תואר שני במידענות ובמדיה החברתית, בעצמה מתמודדת עם מחלה גנטית הפוגעת במערכת העצבים האוטונומית. את ההתמודדויות האישיות שלה פתרה רבות באמצעות כתיבה וכן תרומה לקהילה

אחד הנושאים שמעסיקים את נורית הוא היחס והמודעות הלוקה כלפי אנשים עם מוגבלויות, בכל תחומי החיים.

עבור נורית, שינוי המציאות היא שליחות.  עד כה כתבה שלושה ספרים  וטורים אישיים רבים על עצמה ועל החברה. בזמן הרצאה תשתף נורית בחומרים שהיא כותבת והקשרם לפעילות החברתית שלה, במטרה שנהפוך יחד את המצב טוב יותר.

סיפורה האישי של הילה, חירשת מלידה, מורה ומרצה לשפת הסימנים וסופרת, נשואה לבעל חירש -מושתל, ואמא לשלושה ילדים שומעים. במפגש תספר הילה על חיי בשני עולמות – עולם השומעים ועולם החירשים.

כיצד הצליחה להתגבר על חסמים וקשיים? מתי גילתה את זהותה?

איך חירשת יכולה לשמוע בכי של תינוק? האם חירשת יכולה לשמוע מוזיקה? ועוד שאלות רבות המעלות תהייה.

בהרצאה מרתקת תשמעו סיפורים, שישנו לכם את תפיסת המחשבה על עולם החירשים. יהיה מרגש ומלא הומור!

ההרצאה תחל במצגת סיפורים וקטעים מרתקים, בליווי תרגום דיבוב עברית לשפת הסימנים הישראלית. ותמשיך להפעלה חוויתית.

הייטקיסט, ספורטאי אקסטרים וקטוע שתי רגליים מעל הברך - זו התחלת בדיחת "שלושה נכנסים לפאב" או אדם אחד?

גיא - קטוע מגיל 3.5, כתוצאה מפגיעת חיידק טורף. נשוי + 1, בעל תואר ראשון במדעי המחשב, מהנדס בדיקות תוכנה ועוסק בספורט אתגרי מעל עשרים שנה. גיא מצליח, באמצעות הסיפור האישי המרתק שלו, להמחיש עד כמה חשוב לקדם את נושא הנגישות בחברה ובמסלול החיים של כל אחד. 

גיא טוען ש"אין אני ואתם" - לאף אחד אין ביטוח, ולכן חשוב שכל אחד יראה בקידום הנגישות כערך עליון. כמו כן, הוא מספר על חוויותיו וההתמודדיות שלו בענפי הספורט האתגריים בהם הוא עוסק.

סדנה בהשראת המסע של גרג, מחרדה חברתית להופעות בפני קהל והנחיית קבוצות.

גרג התמודד עם חרדה חברתית מתקופת נערותו ועד למחצית שנות ה-20 לחייו, כיום הוא מופיע בפני קהל ואף חונך צעירים וצעירות עם חרדה חברתית.

במהלך ההרצאה גרג ישתף במסעו האישי ויספר מה הוביל לשינוי שעבר. נבין מהי חרדה חברתית - מהם התסמינים, איך זה עלול להתפתח ומה ההבדל בין ביישנות לחרדה חברתית.

מטרת ההרצאה היא לעורר בקרב הורים וצוותי הוראה מודעות לתופעת החרדה החברתית, תופעה נפוצה שבערך 1 מכל 12 אנשים מתמודדים איתה, וכן לאפשר כלים לזיהוי התופעה בקרב ילדים ודרכי ההתמודדות איתה.

סיפורה של טובה - אחות טיפול נמרץ שאיבדה את הכול והמציאה את עצמה מחדש. 

מאז שהייתה ילדה, חלמה טובה להיות אחות. היא זכתה והגשימה את חלומה וטיפלה באנשים יותר מ-20 שנה. לרוע המזל, חייה וחלומה של טובה התנפצו לרסיסים לאחר שרותקתי לכיסא גלגלים עקב תאונת עבודה. פתאום, באמצע החיים, איבדה טובה את חופש התנועה, את יכולת הפרנסה, והתמודדה עם כאב כרוני שהרפואה לא זיהתה. טובה שקעה בבור עמוק  ושחור – ואף ייחלה למותה. במאבק ארוך וקשה, טיפסה טובה מהבור, באיטיות ובהדרגה, וכיום היא חיה חיים מלאים, מספקים, ומאושרים לצד הכאב והמגבלה.

טובה מציירת אינטואיטיבית - ציורים היוצאים מהנשמה. היא מניחה משטח ציור וצבעים על השולחן, נכנסת למצב תודעתי מנותק, וצוללת לתוך נפשה. טובה לא מתכננת מה תצייר, והיא תמיד מופתעת מהתוצאה. 

ההרצאה תועבר על ידי גלית, עיוורת מלידה. גלית מספרת את סיפור החיים שלה – משנות הילדות שלה כילדה עיוורת שהשתלבה במסגרות החינוך הרגילות, דרך השירות הלאומי שלה, ועד השתלבותה בשוק העבודה כאדם בוגר. גלית משתפת בהצלחות, האתגרים ובהתמודדויות. בין היתר, גלית מדגימה בזמן השיחה שימוש בעזרים טכנולוגיים שמסייעים לה לקיים חיים נורמטיביים, ולהשתלב בעולם העבודה. גלית קיבלה החלטה בחייה להסתכל תמיד על חצי הכוס המלאה, למרות העיוורון. היא מהווה דוגמא לכך שכל אדם, לא משנה מהו הרקע ממנו הוא מגיע או עם איזו מוגבלות הוא מתמודד - יכול לקחת אחריות על עצמו ועל חייו, כל עוד הוא מתרכז בטוב שיש לעולם להציע לו.

סיפורו המרגש והמצמרר של שי - שנפצע באורח אנוש בפיגוע התאבדות בשנת 2001 בעת היותו נער, ואיבד את חבריו הקרובים.

שי מספר על הפציעה הקשה, תהליך השיקום הארוך, ההלם והרגעים הקשים - פיזית ומנטאלית; על הרגע שבו החליט שלא יוותר לעצמו והחליט שלא משנה מה - הוא ממשיך לחיות ומוצא ייעוד בחיים החדשים - בין היתר כמתנדב בארגונים שונים למען החברה; על אמונה עצמית; ועל איך משנים את הגורל של עצמנו.

הרצאה מעוררת מחשבה עם עמית - יזמית חברתית שהקימה בגיל 16 את סניף חיפה של תנועת הנוער לבעלי צרכים מיוחדים - כנפיים של קרמבו.

עמית מספרת על המציאות שהובילה אותה לחשוב על הרעיון, על רצף האירועים שהתרחשו עד לגזירת הסרט של הסניף החדש, על הנחישות וההתמדה שמסתתרים אצל כל אחת ואחד מאיתנו - שאפשרו לה לעשות את הבלתי ייאמן בגיל כה צעיר.

המסר של עמית הוא שלכל אחד יש מעגלי השפעה - קטנים וגדולים. עם קצת מודעות ואמונה עצמית - כל אחד יכול לעשות קצת טוב לעולם וגם לעצמו.

מגוון הרצאות מרתקות המועברות על ידי מרצים מקומיים ממדינות ערב שחתמו עם ישראל על "הסכמי אברהם": בחריין, איחוד האמירויות, מרוקו וסודן.

המרצים מגיעים מעולמות רגע מגוונים - עיתונאים, אנשי אקדמיה, מומחים בתחומים שונים ועוד. הם מספרים על המסורת והמנהגים המקומיים, נושאים אקטואליים כגון זכויות נשים, וכמובן - חווים את דעתם ואת הלך הרוח הציבורי במדינתם בכל ההיבט של חתימת הסכמי השלום והקשר עם ישראל ועם הקהילה היהודית.

כל המרצים הם דוברי אנגלית ברמת שפת אם, כאשר ניתן לצרף למפגש מתורגמן מטעמנו לעברית.